Vyberte stránku

Digitalizace v účetnictví přináší mnoho výhod, do kterých můžeme zahrnout například zvýšení efektivity práce, rychlejší přístup k datům nebo také rychlost, jakou jsou data zpracována. Nicméně mnoho lidí se digitalizace stále obává, brání se tomu, a to z několika důvodů:

 

Bezpečnost dat

Bezpečnost dat je v účetnictví obzvláštně relevantní. Účetní se obávají možného rizika úniku citlivých údajů, ale také ztráty dat při selhání technologií. Tyto faktory jsou bezesporu jedny z nejdůležitějších, co se týče digitalizace v účetním prostředí. Je ale důležité si uvědomit, že moderní nástroje a softwary disponují pokročilými bezpečnostními opatřeními, které tohle riziko značně snižují. Riziko mohou snížit také pravidelné aktualizace softwarů, šifrování dat nebo pravidelné zálohy dat, které mají také značnou výhodu při selhání například počítače. Navíc, cloudové služby, které jsou v rámci digitalizace účetnictví často využívány, mají také vysokou ochranu před různými hrozbami.

 

Technologické překážky

Obava z technologických překážek může často významně brzdit proces digitalizace a bránit tak účetním v plném využití všech přínosů, které digitalizace přináší. Dokladovna je navržena s ohledem na uživatelskou přívětivost a snadnou integraci do účetních softwarů. Navíc reagujeme na časté otázky zákazníků a díky tomu naleznete na stránkách Dokladovny jednoduché návody, které radí nejen s integrací do účetních systémů, ale také představují, v podobě video návodů, jak přesně Dokladovna funguje. A kdyby to nestačilo, vždy je možnost se obrátit na nás prostřednictvím webového formuláře, emailem na info@dokladovna.cz nebo telefonicky. Jsme vám k dispozici.

 

Odpor ke změnám

Pro některé může být obtížné přijmout změnu a opustit své staré pracovní postupy, které považují za bezpečné a osvědčené. Jedná se o přirozenou lidskou reakci na nové situace a nejistotu, kterou s sebou přináší. Odpor ke změně může být způsoben třeba nedostatečným porozuměním technologiím nebo také strachem z chyb. Je ale důležité si uvědomit, že změna je nevyhnutelnou součástí růstu a rozvoje v jakémkoliv oboru. Pokud budete mít dostatek informací a případně klíčové zaměstnance, kteří se zapojí do automatizace procesů, můžete svůj odpor ke změnám přeměnit na příležitost k růstu, která přináší dlouhodobé výhody nejen účetním. A my vám s tím pomůžeme.

 

Kde nás najdete

Dokladovna s.r.o.
Čechovo nábřeží 1790, 530 03 Pardubice
Česká republika

Tel & E-mail & web