Vyberte stránku

Časté otázky a odpovědi

Vy se ptáte a my odpovídáme.

Dokladovna – co, proč a nač

Co je Dokladovna?

Dokladovna je systém, jehož hlavním úkolem je pomáhat účetním s daňovými doklady – s přenosem od jejich majitele, přes automatické vyčtení dat, až po předání do účetního SW, a následnou archivaci.
Dokladovna je webová aplikace, mobilní aplikace, ale i klasický program v počítači, který má na starost přenos dat do vybraných účetních SW.

Proč používat Dokladovnu?

Dokladovna se vyplatí.  Vám i Vašim klientům šetří čas, prostředky, a často i nervy.

 • Díky tomu, že  vybavíte svoje klienty mobilní aplikací Dokladovna, bude cesta dokladů k Vám kratší a rychlejší – předání dokladů může proběhnout kdykoliv, odkudkoliv.
 • Díky automatizovanému vytěžování dokladů nemusíte ručně přepisovat údaje z dokladů
 • Díky naší cenové politice platíte jen za to, co skutečně spotřebujete.
 • Díky tomu, že Dokladovna archivuje doklady, nemusíte hledat jiný způsob jejich archivace, a máte je po ruce kdykoliv si vzpomenete – Vy i klient.
Nejsem samostatná účetní (OSVČ) - je Dokladovna i pro mne?

Ano, chceme, aby Dokladovna pomáhala všem účetním, bez ohledu na to, zda pracují samostatně, ve skupině, nebo třeba v rámci finančního oddělení ve výrobním či obchodním podniku.
Pokud v Dokladovně postrádáte něco potřebného pro Vaše účetnictví, ozvěte se nám.

Co přinese Dokladovna mým klientům, majitelům dokladů?

Majitel dokladu, tj. klient účetní, může výrazně uspořit čas i prostředky díky mobilní aplikaci Dokladovna, která mu dovolí předat doklad své účetní kdykoliv a odkudkoliv. Může samozřejmě nahrávat doklady i přes webovou aplikaci či přeposlat e-mailem. 

Současně díky Dokladovně klient získá i malý bezpečný archiv dokladů – ať v mobilu nebo na webu. Může se tak kdykoliv a kdekoliv podívat na historii, či dohledat konkrétní účet pro zjištění dřívější ceny, nebo třeba reklamaci. 

Jak mi Dokladovna šetří čas?

Díky předávání dokladů od klientů průběžně v rámci měsíce si můžete lépe rozložit práci a Vaše vytížení. Navíc naše AI Vám předpřipraví data, která nemusíte luštit a přepisovat z každého jednotlivého dokladu. Budete tedy mít více času na rodinu, nebo prostor k tomu vzít pod svá křídla nové klienty.

Čím mi Dokladovna usnadňuje práci jako účetní(mu)?

Doklad zaslaný do Dokladovny, ať už Vámi, nebo klientem, projde díky AI vytěžením dat, které se předvyplní do formuláře a můžete s nimi hned pracovat. Pokud navíc chcete šetřit čas na kontrolu údajů, můžete využít službu Ověření dat fyzickým kontrolorem.

Jak Dokladovna usnadňuje předávání dokladů od klientů?

Doklady mohou být předávány v reálném čase hned, jak se objeví Vašemu klientovi v ruce nebo na emailu přímo do Dokladovny, kde s nimi můžete pracovat ve chvíli, kdy potřebujete. Při správném využití, tedy průběžném předávání dokladů klientem už nebudete mít hromadu práce před koncem měsíce, ale zátěž se rozloží.

Jak vysvětlit klientovi, že i pro něj je výhodné využívat Dokladovnu?

Pokud chcete oslovit své klienty a vyzvat je aby začali využívat Dokladovnu, můžete využít např. náš vzorový „dopis“ klientům

V čem je Dokladovna jiná (lepší) než konkureční služby?

Vyvinuli jsme si vlastní nástroj využívající umělou inteligenci, který dokáže z dat dokladu vyčíst údaje, které účetní zajímají. Díky tomu nejsme závislí na cizím produktu a cizích cenách za těžbu. Máme to plně ve svých rukou.

Současně jsme se soustředili na to podstatné, co potřebujete. Nesnažíme se nahrazovat účetnictví či další programy. Naopak se ale snažíme, aby bylo používání co nejjednodušší. Protože naším mottem: Zjednodušujeme život.

Jak Dokladovna funguje?

Jak se do Dokladovny nahrávají doklady?

Doklady lze do systému vpravit různými způsoby:

 • nafocení mobilní aplikací
 • nahrání souboru přes mobilní aplikaci
 • nahrání souboru přes webovou aplikaci, jednotlivě nebo hromadně
 • odeslání e-mailu s dokladem v příloze – můžete si např. nechat přeposílat pravidelné faktury

PS: Připravujeme možnost automatického nahrávání dokladů ze sdíleného úložiště.

 

Jaký typ a formát dokladů Dokladovna podporuje?

Do Dokladovny lze nahrát soubory typu PDF dokument, ISDOC JPEG a PNG.

Dokladovna zatím systematicky pracuje s přijatými fakturami a zjednodušenými daňovými doklady (účtenkami).

Připravujeme další typy dokladů, a pokud máte zájem o rozšíření možností Dokladovny, ozvěte se nám, a vymyslíme to.

Na jaké účetní SW se může Dokladovna napojit?

Dokladovna umí doklady exportovat ve formátu/struktuře ISDOC, takže pokud Váš účetní SW podporuje import dokladů v této podobě, můžete využít tento způsob.

Pokud používáte  SW POHODA nebo MONEY S3, máme připravený integrační nástroj, který zajistí přímé napojení pro ruční nebo automatickou synchronizaci dat dokladů z Dokladovny do účetnictví.

Připravujeme přímé napojení na ABRA Flexi.

Pokud byste rádi posílali doklady z Dokladovny i do jiného účetního SW, ozvěte se nám, a domluvíme se

Jaká je úspěšnost těžby dat?

Úspěšnost těžby údajů naším „těžítkem“ dosahuje 95%, a neustále probíhá proces učení a seznamování těžítka s dalšími typy faktur a účtenek, aby se přesnost zvyšovala.

Pokud se však stane, že účetní musí u dokladu více věcí opravovat, nebudeme za těžbu tohoto dokladu nic účtovat.

A kdyby chtěl někdo naprostou jistotu, že budou údaje přichystané úplně a správně, pak nabízíme službu ruční korekce dokladu.

 

Co je "Ověření dat korektorem"?

Tato volitelná služba spočívá v tom, že ještě před tím, než se doklad dostane k Vám, náš proškolený zaměstnanec projde data a pokud jsou zde po těžbě nějaké nesrovnalosti, data opraví. Po ověření máte k dispozici bezchybný doklad, kde stačí jen doplnit předkontaci a předat doklad do účetnictví.

Kde mohu s Dokladovnou pracovat a co k tomu potřebuji?

Dokladovna je dostupná kdekoli, kde máte s sebou mobilní telefon, tablet, notebook, počítač a připojení k internetu, ať už jste doma, v kavárně nebo ve vlaku.

Pro práci s Dokladovnou Vám stačí klasický webový prohlížeč (Chrome, Firefox, Safari či Edge ve výrobcem podporované verzi).

Pro digitalizaci papírových dokladů a jejich základní správu máme navíc mobilní aplikaci, jejíž stažení pro Android i iOS je ale skutečně jednoduché.

Co potřebuje můj klient pro předávání dokladů?

Pro klienta a jeho pohodlí bohatě stačí mobilní aplikace, kde může vyfotit jakýkoli doklad, který dostane do ruky, nahrát příchozí doklad z e-mailu, ať už ve formě PDF či obrázku, nebo si zkontrolovat, jaké doklady už předal, případně si je prohlédnout. Webové rozhraní samozřejmě využít může, ale pro jeho pohodlí doporučujeme zejména mobilní aplikaci.

Pokud by však nechtěl používat ani mobilní aplikaci, ani webové rozhraní, může doklady posílat e-mailem na určenou adresu. 

Kde se dozvím více o tom, jak Dokladovna funguje a jak s ní pracovat?

Navrhli jsme Dokladovnu tak, aby její používání bylo jednoduché a intuitivní. K vybraným tématům jsme pro Vás natočili krátká a názorná instruktážní videa.

Dokladovna mě zaujala a chci ji zkusit, nebo rovnou koupit

Mohu si Dokladovnu vyzkoušet?

Ano, dejte nám o sobě vědět a my Vám založíme nový účet, na který dostanete 200 kreditů zdarma na vyzkoušení. Pokud se Vám bude Dokladovna líbit, stačí pak dokoupit další kredity a pokračovat v používání. Formuláře pro nový účet najdete zde.

Kolik stojí používání Dokladovny?

Dokladovna si neúčtuje žádné měsíční poplatky ani jiné smluvní paušály. Cena za používání vychází z toho kolik, jakých dokladů a jakým způsobem s pomocí Dokladovny skutečně zpracujete.

Na zkoušku od nás po registraci dostává každý 200 kreditů zdarma. Kredity se pak postupně odečítají s každým zpracovaným dokladem. Počet kreditů lze navýšit tak, že zakoupíte některý z našich balíčků.

Aktuální nabídka a modelové propočty ceny za doklad jsou uvedeny zde.

Mobilní Dokladovna (aplikace pro mobilní zařízení)

Co umí a k čemu je mobilní Dokladovna?

Mobilní aplikace umí okamžitě předat doklad do systému Dokladovna. Doklad lze aplikací buď vyfotit nebo vybrat z úložiště telefonu.
V aplikaci je vidět i přehled všech nahraných dokladů, včetně jejich náhledu a informací o datu, částce, dodavateli atp. Klient tak může jednoduše dohledat fakturu od konkrétního dodavatele nebo si zobrazit doklady s částkou ve vybraném rozmezí.

Je mobilní aplikace jen pro klienty?

Mobilní aplikaci mohou využívat nejen klienti, aby rychle předali své doklady, a měli je pak všechny na jednom místě a kdykoliv po ruce, ale samozřejmě i účetní, aby s ní nafotili doklady, které se k nim dostanou v tištěné podobě nebo ověřili aktuální stav zpracování dokladů.

Kde stáhnu mobilní aplikaci Dokladovna?

Naše aplikace je zdarma ke stažení v oficiálních obchodech pro Android i iOS.

 

Napojení na účetní systémy/programy

Používám účetní program Pohoda nebo Money S3

Pro přenos dat dokladů z Dokladovny do SW Pohoda a Money S3 máme připravený speciální integrační modul (říkáme mu „Integrovna“), který lze stáhnout zde. Po úvodním nastavení parametrů již můžete Integrovnu nechat pracovat za Vás (automatický přenos každý 10 minut), nebo si řídit synchronizaci ručně.

Používám účetní program ABRA Flexi

Pro přenos dat dokladů z Dokladovny do ABRA Flexi bude již brzy možné využít naší online službu Integrovna Online. Výhodou je, že k jejímu provozu není potřeba nic instalovat na Vašem počítači. 

Používám účetní program, který podporuje import ISDOC

Dokladovna umí exportovat doklady pro přenos do účetnictví ve formátu ISDOC, takže si stačí zvolit jestli si chcete přenos řídit sami, nebo to necháte na našem integračním modulu Integrovna, který zajistí automatický export souborů ISDOC na Vámi určené úložiště, odkud si může data přebírat účetní SW.

Používám jiný účetní program

Dejte nám vědět jaký účetní program používáte, zapracujeme na tom. 

 

Jak nainstaluji integrační modul Integrovna?

Stažení i instalace modulu Integrovna pro automatické přenášení Vašich dokladů hravě zvládnete pomocí našeho návodu. 

Pokud byste měli s instalací, nastavením, nebo během provozu nějaký problém, neváhejte a kontaktujte nás.

Jak funguje integrační modul Integrovna?

Je to jednoduché: 

 1. Pro úspěšný přenos Dokladu do účetnictví, potřebujete mít v Dokladovně doklad ve stavu Zkontrolováno. 
 2. Pokud máte zapnutou automatickou integraci, provede se přenos v intervalu max. 10 minut. 
 3. Pokud máte zapnutou manuální integraci, musíte v Integrovně spusti akci „Synchronizovat“
 4. Doklad se objeví v dané kategorii vašeho účetního programu a Dokladovně se Vám označí jako Předán. Pokud integrace nebyla úspěšná, stav dokladu se změní na Nepředán a je možné ho opravit a znovu integrovat. Při otevřeném účetnictví v době integrace je třeba zavřít účetní jednotku, a pak ji znovu otevřít. 
Kolik stojí Integrovna?

Integrace na Vaše účetnictví prostřednictvím našeho speciálního integračního modulu („Integrovna“) je vždy zdarma – neplatíte nic za připojení modulu, ani za jednotlivé přenosy.

Poznánka: Pokud není externí přístup zpoplatněn poskytovatelem Vašeho účetního programu. 

Co dělat, když mi doklad opakovaně neprochází do účetního programu?

Zkontrolujte, že Doklad má všechny náležitosti v pořádku. U MONEY S3 je nutné mít nastavenou předkontaci! Pokud neodhalíte problém, neváhejte kontaktovat naši technickou podporu zde.

Dokladovna jako archiv

Mohu považovat Dokladovnu za archiv dokladů?

Ano, pro vlastní účely. Dokladovna archivuje dokumenty v cloudovém úložišti společnosti Microsoft v zašifrované podobě s využitím velmi pokročilých šifrovacích algoritmů, které neumožňují doklad změnit, smazat, či se k němu dostat, pokud nejsem oprávněný uživatel. Toto řešení je naprosto dostačující pro potřeby účetních i jejich klientů. A to jak z pohledu uchování dokladů, tak zpětnému dohledávání či sdílení v případě vyžádání kontrolou. Je to rozhodně lepší řešení, než krabice a šanony dokladů uložené ve sklepě, nebo na půdě.

Nicméně z pohledu státu je problematika složitější. Více o tom píšeme zde.

Jak jsou data v Dokladovně zabezpečena?

Veškerý provoz Dokladovny je realizován v zabezpečeném cloudovém prostředí Microsoft Azure. Toto prostředí splňuje přísné bezpečnostní požadavky, směrnice a standardy. Patří mezi nejbezpečnější prostředí vůbec – nebojí se ho používat státní ani nadnárodní instituce a významné firmy.

Aplikace plně využívá systému oprávnění uživatelů, a díky tomu každý vidí a mění jen to, co vidět a měnit může. Navíc si každou operaci nad daty poctivě zapisujeme, a dokážeme tak případně dohledat kdy kdo a jak záznam změnil nebo smazal.

Mám jistotu, že se doklad v Dokladovně nezmění a zůstane původní?

Všechny nahrané doklady jsou po kontrole v Dokladovně opatřeny jedinečným „otiskem“ s využitím moderní technologie Blockchain, která je přesná a bezpečná.
Díky tomuto otisku pak lze kdykoliv jednoduše ověřit, že daný doklad je ten, který byl do Dokladovny nahrán, a pro který se otisk generoval. Pokud by se uloženém dokladu cokoliv změnilo, kontrola otisku by to prozradila.
Navíc Dokladovna ani běžně neumožňuje nahraný doklad jakkoliv měnit.

Co je to Blockchain?

Zjednodušeně řečeno – „Blockchain“ je, jak už plyne z jeho názvu, nepřerušený řetězec bloků dat. Tato technologie, která je fakticky decentralizovanou databází, se hojně využívá jako pomyslná „veřejná účetní kniha“ pro specifické typy digitálních obchodních transakcí.

Pro naše potřeby jsou v této speciální databázi vytvářeny a uloženy zašifrované „otisky“ dokladů (původně nahraných do Dokladovny). Potvrzení o této operaci, resp. otisk samotný, ukládáme ke každému takto opatřenému dokladu.

Kdykoliv pak lze různými veřejně dostupnými nástroji ověřit, zda otisk patří k danému dokladu, tj. zda je přiložený doklad opravdu ten, se kterým se pracovalo v Dokladovně a jehož data byla přenesena do účetnictví.

Kde nás najdete

Dokladovna s.r.o.
Čechovo nábřeží 1790, 530 03 Pardubice
Česká republika

Tel & E-mail & web